Titulní obrázek


Automobilka Porsche pracuje na vlastním kombi

Model Mercedes-Benz CLS vstoupil na trh v roce 2004. Stal se průkopníkem mezi čtyřdveřovými kupé. Zároveň ho však v průběhu let následovala řada automobilek. V letošním roce představila automobilka další novinku. CLS Schooting Brake. Na prvním místě je samozřejmě opět styl. Předpokládá se, že by měl model stát na počátku nové módy sportovně tvarovaných kombi.

Dovoz a přihlášení vozidla: Aby bylo možné jezdit s dovezeným vozem, je nutné nové či ojeté vozidlo přihlásit do evidence. Musíte mít mimo jiné sjednané povinné ručení a na dopravním inspektorátu doložit originál zelenou kartu.

Mezi první konkurenty se prozatím řadí automobilka Porsche. Podle dostupných informací by měla mít premiéru s modelem Panamera Shooting Brake na autosalonu v Paříži. Se schválením sériové výroby kombi odvozeného z modelu Panamera si automobilka Porsche údajně počká na prodejní výsledky Mercedesu CLS Shooting Brake a teprve podle nich a také podle reakcí zákazníků na pařížskou studii rozhodne.

V případě, že bude Panamera Shooting Brake schválena pro výrobu, tak se jí dočkáme v roce 2015, kdy se představí spolu s novou generací Panamery. Porsche Panamera Shooting Brake rozhodně nebude prvním zástupce své značky s tímto typem karoserie, protože na základech modelů 928, 944 a 924 vzniklo několik vozů, které byly v automobilce a různých karosářských firmách přestavěny na třídveřová kombi s rovnou střechou a téměř kolmou zadní výklopnou stěnou.

Mnohem větším překvapením než kombi značky Porsche se může stát Shooting Brake britské automobilky McLaren. Jeho základem se má stát současný model MP4-12C s motorem před zadní nápravou. McLaren se údajně chystá s touto karosářskou verzí zaútočit na Ferrari FF, jemuž se sice MP4-12C Shooting Brake může vyrovnat výkony, ale nenabídne čtyřmístný interiér a o praktické využitelnosti zavazadlového prostoru nad a za pohonnou jednotkou lze rovněž úspěšně pochybovat. I přesto se máme sériového McLarenu MP4-12C Shooting Brake dočkat do konce příštího roku.