Titulní obrázek


Legendární Mercedes jde do dražby

Rekordy aukční síně Gooding ang Company by mohl pokořit legendární vůz s bohatou historií. Jedná se o model Mercedes-Benz 540 K, který byl vyroben v roce 1936, podle řady hodnocení patří mezi nejkrásnější veterány na světě.

Zakladatel aukční síně David Gooding uznává, že jde o nejzajímavější předválečný Mercedes. Model Mercedes-Benz 540 K Special Roadster vyjel na silnice již v roce 1936. Byl postaven přímo pro pruskou šlechtickou rodinu. Když v roce 1942 utíkala baronka Gisela von Krieger před druhou světovou válkou do neutrálního Švýcarska, vzala si nádherný otevřený vůz s sebou.

Povinné ručení online: neobíhejte pojišťovny a nezvěte si domů pojišťovací poradce? Využijte sjednání povinného ručení online přes internet. Ušetříte drahocenný čas, v kalkulátoru pojištění naleznete optimální sazbu pro vaše vozidlo a navíc výrazně ušetříte.

Poté se odstěhovala do amerického města Greenwich v Connecticutu a Mercedes ji následoval i za oceán. Vrátila se do Švýcarska, ovšem již bez vozu. V garáži zůstal neuvěřitelných 40 let. Současný majitel se pokusil o restauraci vozu, byla velmi nákladná, ovšem povedla se na výbornou. Nyní může vůz soutěžit o ceny. V prvním kroku však zamíří do aukce. Odhad dosud nebyl zveřejněn. Rekord aukční síně má být však překonán. Je téměř jisté, že se vůz stane nejdražším Mercedesem na světě.