Titulní obrázek


Mercedes-Benz bude vyrábět malé SUV

Při zahájení sériové výroby nové generace třídy A, společnost Mercedes-Benz potvrdila připravy k výrobě malého SUV. Vůz bude vyráběn na jihozápadě Německa po boku třídy A a B. Společnost chce nyní zaujmout hlavně mladé zákazníky, a to prostřednictvím nového SUV. Novinka bude jedním z pěti kompaktních modelů, které jsou určeny pro mladší generaci.

Hledáte nejlevnější povinné ručení pro váš vůz? Využijte Srovnávač pojištění vozidel a ušetřete. Po zadání několika parametrů si můžete vybrat z nabídky více než deseti pojišťoven.

Dva z těchto modelů se již vyrábějí – hatchback (třída A) a MPV (třída B), další dva už jsou ohlášeny – sportovně laděný sedan vycházející z konceptu Concept Style Coupé a nynější SUV. Pátým modelem bude zřejmě stylové kombi, zatím označované jako CLC Shooting Brake. V současnosti není jasné, jak se kompaktní SUV bude jmenovat. Spekuluje se o použití názvu BLK, GLC nebo GLA.

SUV bude s ostatními kompaktními modely sdílet platformu MFA (Mercedes Front Wheel Architecture). Poháněna budou tedy přední, nebo všechna kola. Použité příčně uložené motory se budou shodovat. Mercedes-Benz do výroby kompaktních vozů v závodě Rastatt investuje celkem 1,2 miliardy eur. V první vlně investic bylo 600 milionů eur použito na nový skelet budovy a na výrobní nástroje.

Zbývajících 600 milionů eur bude během letošního a příštího roku určeno na úpravy montážní linky a na nová zařízení v karosárně. Zájem o kompaktní Mercedesy je zatím velký. Od začátku prodeje nové generace třídy A v polovině června si už tento vůz objednalo více než 40.000 zákazníků. Od listopadu 2011 pak bylo majitelům doručeno více než 70.000 exemplářů třídy B. Kvůli poptávce automobilka v říjnu rozšíří výrobu v továrně Rastatt o třetí směnu.