Titulní obrázek


Mercedes-Benz C63 ve speciální edici

Automobilka Mercedes-Benz na ženevském autosalonu představí velkou novinku. Jedná se o speciálně upravenou verzi kupé Mercedes-Benz třídy C. Vůz nás uhrane vysokým výkonem.

Mercedes-Benz C63 AMG Edition 507 pohání vidlicový osmiválec s objemem 6,2 litru. Dosahuje výkonu 507 koní, což je o 56 koní víc než v případě standardní verze C63 AMG. Jde tak o druhého nejsilnějšího zástupce třídy C, hned po verzi Black Series (510 koní). Stuttgart představil novinku v době, kdy na silnice vyjíždí i jeho další model – Mercedes-Benz E63 AMG po faceliftu. Úpravy motoru menšího C se proto inspirovaly větším sourozencem, stejně tak i supersportem SLS AMG. Pohonná jednotka proto dostala kované písty i klikový hřídel.

Pokud si pořizujete nové vozidlo nezapomeňte na jeho pojištění. Pojištění vozidla se skládá se zákonného pojištění vozidla, tedy z povinného ručení a z havarijního pojištění vozidla. Informace o typech pojištění, spoluúčastech či připojištěních najdete na specializovaném serveru Srovnávač.cz. Naleznete zde také online kalkulačku povinného ručení.

Díky změnám se podařilo dosáhnout vyššího točivého momentu. Přispěly k tomu i další úpravy, jako přeprogramování řídící jednotky (ECU). Ten má nyní hodnotu 610 Nm, tedy o 9 Nm více než v běžné verzi. I díky tomu auto zvládne překonat 100 km/h za 4,1 sekundy, maximum je 280 km/h.Tak rychle rozjeté kupé potřebuje také hodně síly k zastavení. To se vyřešilo instalací nových brzd. Do větších ventilovaných disků se zakusují třmeny natřené červeným lakem. Zájemce může navíc v příplatkové výbavě zaškrtnou položku v podobě zadního diferenciálu s omezenou svorností. Vždy se řadí automatickou převodovkou AMG Speedshift MCT 7 se sedmi rychlostními stupni.

Speciální edice přichází i s povedeným vzhledem. Vůz dostane hliníkovou kapotu, která původně pochází z modelu Black Series. Kola z lehkých slitin mají velikost 19 palců. Nechybí ani spoiler na zádi, černě lakovaná maska chladiče nebo čtveřice velkých výfuků.

Uvnitř jsou pak na výběr tři výbavové balíčky. Každý z nich obsahuje potahy luxusní kůží, rozdíl je v barvě. Sportovně střižený volant kryje Alcantara, jak bývá u modelů AMG zvykem. Mercedes-Benz C63 AMG Edition 507 se předvede na autosalonu v Ženevě.