Titulní obrázek


Mercedes-Benz Concept Style Coupé zblízka

Automobilka Mercedes-Benz plánuje rozšířit svou nabídku pro mladší zákazníky, a to svými kompaktními modely. Sedan vycházející ze studie Concept Style Coupé má vysokou šanci, že se bude dobře prodávat. Sportovní ladění celého konceptu je velké lákadlo pro mladé zákazníky.

Model je konceptem. Vzhledově vypadá velmi stylově a je to čtyřdveřové kupé. Automobilu se přezdívá „baby-CLS“ je totiž v menších rozměrech, délka 4.637 mm. Ovšem i když je model menší, své přednosti zvyšuje agresivitou a sportovním duchem.

Povinné ručení je zákonné pojištění vozidla, které chrání motoristy před škodami, které mohou způsobit při svých cestách ostatním. Z tohoto pojištění jsou kryty nejenom poškozená vozidla, silnice, domy, ale i škody na zdraví všech účastníků nehody.

Agresivita je viditelná již na přídi. Ještě před zahájením sériové výroby bude upraven přední nárazník, sériváv verze dále dostane menší chladící otvory. Z boky nás nejvíce zaujmou úzká okna, protože jejich dolní linie je umístěna vysoko. Ovšem výhled z kabiny vozu bude dost omezen.

Nepřehlédnutelné jsou dvě ostré linky, jedna vychází z koncových světel a druhá prodlužuje přední světla. Vzhled podtrhují i 20 palcová kola. I malé detaily na tomto modelu jsou vypracované. Například zpětná zrcátka jsou na dvou nožičkách. A interiér? I ten je sportovní. Jsou zde použita karbonová vlákna a alcantara. Detaily jsou v zářivě zelené. Možná nás překvapí i příjemně malý volant.