Titulní obrázek


Mercedes-Benz SLS AMG GT3 je s námi již 45 let

Automobilka Mercedes-Benz slaví již téměř půl století s AMG. K této příležitosti chystají speciální edici  v podobě pětikusové SLS AMG GT3 45th Anniversary Edition.

Povinné ručení 2012: V letošním roce se ceny povinného ručení dostaly vlivem konkurence na historická minima. Máte-li starší smlouvu, porovnejte si vaši platbu s některou online kalkulaček povinného ručení.

Exkluzivní je na celém modelu grafitový matný lak, který se objeví i na lehkých discích, přičemž do stejného odstínu bude oděna i bezpečnostní klec. Aby se hmotnost držela v přijatelných mezích, jsou skoro všechny díly z karbonu. A když říkáme všechny, myslíme tím například dveře, kapotu, difusor nebo přesní splitter. 

Pohánět ho bude stejný osmiválec o objemu 6,3 litru, který najdeme už v sériové verzi. Tady ale dokáže zrychlit na stovku za pouhých 3,7 vteřiny a dosprintuje až na maximální rychlost 300 km/h. Víc by propracovaná aerodynamika nedovolila.

Na silnici se s ním ale nedostanete, jde o ryze závodní kus, čemuž odpovídá i cenovka 446 250 €, tedy přes 11 milionů korun. Aby si AMG cenu dostatečně obhájilo, dostanou noví majitelé vůz přímo z rukou toho nejpovolanějšího - Bernda Schneidera.