Titulní obrázek


Mercedes SL není levná záležitost

Automobilka Mercedes-Benz již nabízí i šestou generaci roadsteru třídy SL. Na výběr jsou dva motory, šestiválec SL 350 (225 kW) a přeplňovaný osmiválec SL 500 (320 kW). Provedení SL 63 AMG představila v květnu. Nyní bude mít premiéru i dvanáctiválec SL 65 AMG.

Povinné ručení je zákonné pojištění vozidla, které chrání motoristy před škodami, které mohou způsobit při svých cestách ostatním. Z tohoto pojištění jsou kryty nejenom poškozená vozidla, silnice, domy, ale i škody na zdraví všech účastníků nehody.

Mercedes má už nyní 27 objednávek, odhad prodejů pro letošní rok počítá s 35 kusy. Důraz bude kladen i na verze AMG, minulá generace SL bývala druhým nejprodávanějším AMG na českém trhu, hned po SUV třídy M. Novinka zachovává formu roadsteru se skládací střechou. Zcela nové je ale provedení – většina karoserie, včetně skeletu je z hliníku. Díky tomu nová generace shodila 140 kg. K tomu se přidávají kompozitní panely, jako prostřední díl střechy nebo víko zavazadlového prostoru, do kterého jsou integrovány antény. Standardní výbava obsahuje dvě unikátní novinky. Stěrače Magic Vision Control a reproduktory Frontbass.

Nacházejí se ve stěně motorového prostoru před pasažéry a využívají podélných nosníků k šíření zvuku. Standardní výbava SL 350 obsahuje mimo jiné 17palcová kola, adaptivní tlumiče, elektricky nastavitelná sedadla částečně čalouněná kůží, tempomat, dvozónovou klimatizaci, adaptivní bi-xenonové světlomety Intelligent Light System a další. Osmiválec SL 500 přidává 18palcová kola, celokožené čalounění sedadel, vyhřívání sedadel, metalický lak bez příplatku a navigaci Comand Online. SL 63 AMG pak má sportovní podvozek AMG odvozený od Active Body Control, sportovní sedadla AMG, karbonový dekor interiéru, designový paket AMG nebo také větší palivovou nádrž.

Z nepřeberného množství příplatkové výbavy stojí za zmínku systém Airscarf (17 tisíc Kč), kompletní sada bezpečnostních asistentů (68 tisíc Kč), aktivní parkovací asistent Parktronic (22 tisíc Kč) nebo střecha Magic Sky Control (76 tisíc Kč). AMG paket stojí 177 tisíc Kč, speciální provedení Edition 1 je za příplatek od 484 tisíc Kč.