Titulní obrázek


Prodej nové třídy A je zahájen

Nová třída A je na světě. Z praktického malého MPV vznikl nový kompaktní stylový hatchback. Německý výrobce automobilů Mercedes-Benz, nákladních vozů, tahačů a autobusů otevírá novou kapitolu v kategorii kompaktních vozů. Společnost sází hlavně na emocionální design, dynamické motory a vysokou hospodárností.

Než si sjednáte pojištění odpovědnosti za škody způsobené provozem vozidla, porovnejte povinné ručení jednotlivých pojišťoven. Liší se jednak cenou, ale i výší limitů krytí, sazbami připojištění, přirážkami ke čtvrtletním platbám nebo slevami za sjednání přes internet. Nejlevnější povinné ručení sjednáte online.

Součástí standartní výbavy je i radarový asistenční systém COLLISION PREVENTION ASSIST. Bezpečnost tedy není otázkou ceny. Navíc cena celkově je příznivá. Neplatí, že prémiová značka by měla mít prémiové ceny. Nabídka zážehových pohonných jednotek se zdvihovým objemem 1,6 litru, resp. 2,0 litru sahá od 122 koní v modelu A 180 přes 156 koní v A 200 až po 211 koní v modelu A 250. U obou modelů je vstřikování benzinu s přeplňovaným turbodmychadlem.

Všechny motory nové třídy A jsou jako vždycky vybaveny funkcí ECO Start-Stop, mohou se kombinovat i s novou šestistupňovou mechanickou převodovkou, nebo na přání s dvouspojkovou automatizovanou převodovkou 7G-DCT. První jízda Audi RS3 SportbackCeny nové třídy A začínají pod šesti sty tisíci, nejlevnější je A 180 za 599 000 Kč, za nejdostupnější naftovou variantu lze považovat A 180 CDI za 649 060 Kč. Naopak nejdražším dieselem je ta samá motorizace s automatem.  Vrcholem nabídky je A 250 Sport za 875 428 Kč.